Državni prvaci u natjecanju iz debate
Autor: Administrator , 10. 4. 2014.

Debatni klub Osnovne škole Retkovec sa svojim profesoricama Katalinić i Motik iz godine u godinu sve uspješniji!

U našoj školi već dulji niz godina djeluje izvrstan debatni klub koji svake nove školske godine okuplja sve više zainteresiranih i talentiranih mladih govornika. Polazeći radionice u debatiranju, bave se najrazličitijim temama, istražuju ih i tako se upoznaju s mnogim vrijednostima iz osobnog, društvenog i građanskog života. Nema riječi kojima se mogu opisati preobrazbe malih entuzijasta u velike govornike i kako je rekla naša državna prvakinja u pojedinačnom natjecanju Elizabeta Gegić i dobre osobe.

Ove su se školske godine za Županijsko natjecanje na Školskom natjecanju plasira tri debatne skupine:

Retkovec 1. Elizabeta Gegić, Leonarda Žabek i Katarina Jurić

Retkovec 2. Mihael Ljeljak, Sara Barić i Nikolina Matošević

Retkovec 3. Tin Andrašec, Iva Leko i Helena Vujec

Dvije su se skupine na Županijskom natjecanju plasirale i za Državno natjecanje na kojemu su 4. i 5. travnja 2014. godine briljirale, osobito skupina Retkovec 1. (Elizabeta, Leonarda i Katarina) osvojivši prvo mjesto ekipno i pojedinačno prvo, četvrto i osmo mjesto (Elizabeta Leonarda i Sara.)