Natjecnje DABAR

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti.
Najveće online natjecanje učenika u Hrvatskoj pa tako i u našoj školi održano je od 9. - 13. studenog 2020. godine.

Natjecanje se organizira u 5 kategorija:
1. MikroDabar- učenici 1. i 2. razreda

2. MiliDabar- učenici 3. i 4. razreda

3. KiloDabar- učenici 5. i 6. razreda

4. MegaDabar- učenici 7. i 8. razreda

5. GigaDabar- učenici svih razreda srednje škole

U našoj školi Dabar je prvi puta proveden 2017.g. i od tada se provodi svake godine. Ove godine su se po prvi puta natjecali i  učenici od 1.- 4. razreda.

Ponosni smo na sve sudionike Dabra koji su prihvatili izazov a posebno na 17 zlatnih dabrića koji su svojim rezultatima postigli izvanredan uspjeh i našli se u društvu 10% najboljih u RH u svojoj kategoriji.