Radno vrijeme: ponedjeljak - petak: 8.00 - 18.00 sati

Knjižničarke:
Kristina Končurat, prof., dipl. bibl.
Slavica Knezović, prof., dipl. bibl.

Mrežni katalog knjižnice: https://library.foi.hr/lib/986

POPIS LEKTIRE
Ovdje možete preuzeti popis lektire sastavljen za određeni razred.

1.razred 5.razred
2.razred 6.razred
3.razred 7.razred
4.razred 8.razred

PRAVILA POSUDBE
(prema Pravilniku o radu školske knjižnice OŠ Retkovec)

Uslugama školske knjižnice mogu se koristiti učenici, učitelji, stručni suradnici i ostali zaposlenici škole.
Korisnicima usluga školske knjižnice knjižnica izdaje odgovarajuće članske iskaznice.
Za sve korisnike članstvo u školskoj knjižnici je besplatno.
U prostorijama knjižnice korisnici se mogu svakodnevno služiti knjigama, časopisima i novinama.
Za korištenje izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi jednu knjigu na vrijeme od 15 dana.
Učitelji mogu posuditi najviše tri knjige na vrijeme od 15 dana, te audio, video kazete, CD-e, DVD-e i slično onaj dan kad im je to potrebno za nastavu.
Za iznošenje izvan prostorija knjižnice ne mogu se posuditi: priručnici, enciklopedije, leksikoni, rjecnici, bibliografski rječnici, bibliografije, atlasi, gospodarski pregledi i sl., osim kada se radi o razrednoj posudbi prema zahtjevu učitelja škole.
Za vrijeme zimskih i proljetnih praznika rok od 15 dana za sve korisnike se može i produljiti.
Korisnici su posuđene knjige i drugu gradu dužni pravodobno vratiti.
Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećenja.Korisnici ne smiju trgati listove knjiga, potcrtavati dijelove knjiga, izrezivati slike, zamazati knjige i sl.
Korisnik koji izgubi ili ošteti posuđenu knjigu, odgovoran je za štetu.
Ako je knjiga oštećena toliko da se ne može više koristiti, ili je izgubljena, korisnik je dužan nabaviti i vratiti knjižnici istu knjigu kakvu je posudio. Odnosno, dužan je nabaviti i vratiti knjižnici drugu knjigu koja joj je potrebna, u visini cijene posudene knjige.
Knjižničaru u posudivanju knjiga i drugim poslovima u knjižnici mogu pomagati učenici (članovi skupine ‘Mladi knjižničariÙ).
Prije početka Ijetnih praznika korisnici su dužni sve posuđene knjige vratiti u knjižnicu.