Hrabri čuvari

Izobrazbom stručnih suradnika osnovnih škola grada Zagreba o cyberbullyingu, započela je provedba projekta Hrabri čuvari – ne za nasilje! čiji je nositelj Hrabri telefon.
Projekt se provodi u dva dijela, jedan dio projekta su radionice na satu razrednog odjela, a drugi dio projekta su Hrabri cuvari- odabrani učenici koji prolaze edukaciju kod socijalne pedagoginje.
Na kraju projekta učenici će izraditi plakat o tome kako možemo jedni drugima pomoći pri eventualni problemima na internetu.

Dojmovi učenika

Donosimo neke dojmove sami Hrabrih čuvara i kako je projekt utjecao na njih.

Što smo napravili...

A kako bi takvih neugodnosti bilo što manje objavljujemo kratku prezentaciju sa savjetima, za učenike ali i njihove roditelja, za sigurnije korištenje interneta.

U tijeku provođenja projekta učenici su osmislili i pjesmu Hrabri čuvari.

Hrabri čuvari

Bilo bi dobro da je danas više "in",
biti dobar, pažljiv i fin.
Bilo bi dobro da nije kul i fora
kad je ispred škole šora.

No ima nešto i od šaka gore,
jer riječi nekad više bole.

Iza svakog ekrana skriva se netko,
Onaj tko plače

i onaj tko je prijetnju rek'o.
A iza njih HRABRI ČUVARI  stoje,
pomoći obojici nikad se ne boje!
Oni su hrabri, a hrabar si i ti,
zato se ne boj pomoć zatražiti.

Obratite se nama Hrabrim čuvarima,
jer najbolji smo u takvim stvarima.
Ako ti pomoć treba,
mi ćemo ti pomoći
i bit ćeš sretan do neba.

A u galeriji možete pogledati i plakat koji su napravili.

No osim fizičkog plakata učenici su napravili i online inačicu pomoću EduGlogster alata.