Upisi u osnovnu školu

Ove smo stranice pripremili za informacije o upisima u osnovne i srednje škole.

O B A V I J E S T

o upisu djece u prvi razred osnovne škole za

školsku godinu 2019./2020.

Upis djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2019./2020. obavljat će se u svim osnovnim školama na području Grada Zagreba

13., 14., 15. lipnja 2019. godine

U prvi razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2019. godine navršavaju 6 godina.

Prije upisa u I. razred obvezan je pregled djece radi utvrđivanja njihova psihofizičkog stanja a koje će provesti stručno povjerenstvo osnovne škole u koju se dijete treba upisati, odnosno kojoj pripada prema upisnom području (prema mjestu prebivališta ili prijavljenog boravišta djeteta).

Ako se Vaše dijete nalazi na upisnom području Osnovne škole Retkovec (prema mjestu prebivališta ili prijavljenog boravišta djeteta) molimo Vas da nas kontaktirate kako bismo se dogovorili o terminu pregleda.

Možete nas kontaktirati svaki radni dan od 12.00 – 14.00 sati na telefon

01 2853 888 kućni br. 3 (pedagog)

U slučaju da dijete iz opravdanih razloga ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj/skrbnik je dužannajkasnije do 30. svibnja 2019. godine o tome obavijestiti stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Upisno područje OŠ Retkovec čine ulice:

Aleja dudova, Aleja grabova, Aleja javora, Aleja lipa, Aleja ruža, Aleja višanja, Antovaljska, Ariša, Ul. badema, Ul. bagrema, Ul. Josipa Bahmana, Ul. borova, Ul. božura, Ul. breza, Ul. brijestova, Ul. bršljana, Cazinska, Cazinski odvojak, Cazinski zavoj 1, Ul. čempresa, Česmina, Čulinec I., Čulinec II., Čulinečka cesta, Čulinečki zavoj, Dabarska ulica, Dubrava od broja 166 do kraja, Ul. dunja, Ul. Zdravka Horvatića, Ul. hrastova, Ul. jablana, Ul. jabuka, Ul. jaglaca, Ul. jasena, Ul. jasmina, Ul. jela, Ul. joha, Južna od broja 1 do kraja, Južna I. odvojak, Južna III. odvojak, Južna IV. odvojak, Južna V. odvojak, Južna VI. odvojak, Južna VII. odvojak, Južna VIII. odvojak, Ul. kestena, Ul. klenova, Kornička, Krupski put, Ul. krušaka, Ljutička, Maglička, Maglići, Motajička, Ograde, Ul. omorika, Ul. palma, Ul. perunika, Ul. platana, I. Resnički gaj, II. Resnički gaj, I. Resnik od broja 1 do 23 i od broja 2 do 14, I. Retkovec, II. Retkovec, III. Retkovec, IV. Retkovec, V. Retkovec, Sitnice, Ul. sljezova, Sopnica, Ul. topola, Treskavička, Ul. trešanja, Tušnička, Ul. vrba, Vrhnička, Žarovnička.

Upisi u srednju školu - Najčešća pitanja

Na temelju do sada zaprimljenih upita u svezi s izborom kandidata za upis u srednje škole u šk. god. 2013./2014., sačinjen je dokument NAJČEŠĆE POSTAVLJANA PITANJA u kojem se mogu pronaći odgovori i koji mogu pomoći u otklanjanju eventualnih nedoumica vezanih uz tumačenje i provedbu elektroničkih prijava za upis kandidata u I. razred srednje škole u Republici Hrvatskoj.

VIše pročitajte u priloženom dokumentu.

Najcesca pitanja.pdf