CodeWeek 2016 - u našoj školi
Autor: Jasmina Purgar, 2. 10. 2016.

Ovim putem najavljujemo obilježavanje Europskog tjedna programiranja, koji će u našoj školi biti obilježen 21. listopada 2016.
Za učenike 6.r. biti će organizirana radionica programiranja u Scratch-u.

Scratch je programski jezik i razvojno okruženje za stvaranje igara, priča, animacija, glazbe i drugih interaktivnih sadržaja na računalu.
Cilj radionice je izradom jednostavnih igara približiti učenicima programiranje, te utjecati na razvoj logičkog razmišljanja na zabavan način.

Radionica započinje u 8:30 pa molim sve koji su se javili za sudjelovanje da budu u školi najkasnije u 8:20.