Dramatizacija u nastavi informatike

Voditelji projekta: Jasmina Purgar, Branka Ćurlin

Trajanje projekta: veljača-travanj 2022. (6 tjedana), školska godina 2021./2022.

U periodu od veljače  do travnja u sklopu nastave informatike, a uz pomoć profesorice hrvatskog jezika Branke Ćurlin, provodio se projekt Dramatizacija u nastavi informatike. Projekt je bio namijenjen učenicima petih razreda.

Projekt je bio podijeljen u nekoliko etapa:

1. Ponavljanje nastavnih sadržaja o dijelovima računala, te književnoj formi igrokaza
  2. Osmišljavanje i pisanje igrokaza u kojem su glavni likovi dijelovi računala
  3. Osmišljavanje i izrada plakata kao pozivnice na izvedbu igrokaza
  4. Izvedba igrokaza
  5. Izrada igara i kvizova temeljenih na radnji igrokaza
  6. Evaluacija – kroz različite igre provjeriti usvojenost nastavnih sadržaja

Tijekom provođenja projekta ostvareni su ishodi iz nastavnih predmeta informatika i hrvatski jezik te međupredmetnih tema predviđenih kurikulumom.

Rezultati projekta bili su napisani i izvedeni igrokazi, te različite online igre poput osmosmjerki, križaljki te igara pamćenja izrađenih pomoću aplikacije puzzel.org.