Projekt - MULTILINGUALNI AKCELERATOR
Autor: Administrator , 27. 11. 2018.

Naša škola sudjeluje u dvogodišnjem međunarodnom projektu pod nazivom Multilingualni akcelerator. Projekt je sufinanciran sredstvima programa Europske unije Erasmus+.

O projektu
Cilj našeg projekta je razviti “višejezični akcelerator“ koji će omogućiti djeci da brže postanu višejezična i da razviju samopouzdanje pri govoru stranih jezika. Stoga radimo na razvijanju zamisli u kojoj bi jedan model-jezik, u našem slučaju to je osnova esperanta smanjena na samo 200 morfema, mogao potaknuti jezične vještine djece. Nekoliko je istraživanja pokazalo da jedna godina učenja esperanta kao model-jezika povećava brzinu svladavanja drugih jezika za 30%! Razlog tome je činjenica da je model-jezik vrlo jednostavan, nema iznimki i djeluje kao logična konstrukcija koja omogućava djeci da se igraju s jezikom i da lako razumiju osnovne jezične principe kroz izgradnju i razgradnju riječi i rečenica. Stoga ih to motivira da samostalno uče slagati rečenice mnogo lakše nego što bi mogla kod drugih jezika. (...)

Više o projektu pročitajte u rubrici Projekti