Posjet predsjedniku Republike Hrvatske
Autor: Administrator , 28. 10. 2014.

U subotu 18. listopada 2014. godine profesorica Ksenija Todorović, koordinatoriaca i voditeljica međunarodnih projekata u našoj školi zajedno sa eTwinning skupinom učenika koji sudjeluju u međunarodnim projektima, sa svojim 7a razredom, ravnateljem škole, gospodinom Šukerom, psihologinjom, gospođom Cvrk Sajko, te učiteljicom razredne nastave, gospođom Jakas doživjela je dojmljiv susret sa predsjednikom Republike Hrvatske gospodinom Ivom Josipovićem.

Prilikom ovog susreta sa predsjednikom na Pantovčaku imali smo čast predstaviti našu školu i ciljeve koje imamo kao i dio rada naše eTwinnning skupine učenika koja sudjeluju u međunarodnim projektima.

Nakon pozdrava i predstavljanja usljedio je program koji smo pripremili. Profesorica engleskog i njemačkog jezika Ksenija Todorović, voditeljica skupine učenika koji sudjeluju u međunarodnim projektima predstavila je načine rada u našoj eTwinning skupini te načine suradnje OŠ Retkovec sa ostalim europskim školama kroz međunarodne projekte. Pri tome je naglašena otvorenost naše škole inovativnim pristupima odgojno­obrazovnog rada i metodama poučavanja koristeći najbolje primjere iz prakse u europskom kontekstu te spremnost za suradnju sa europskim kolegama. Također su naglašeni ciljevi projekata na kojima radimo a oni osim razvijanju komunikacije na engleskom jeziku i jezičnih kompetencija doprinose promicanju tolerancije, međukulturalnog dijaloga, razvijanju kritičkog mišljenja te aktivnog građanstva, proširuju kulturne vidike te doprinose upoznavanju europske kulture ali i promicanju kulturnog nasljeđa, prirodnih ljepota i turizma Republike Hrvatske.

Učenik Luka Baniček predstavio je našu skupinu na engleskom jeziku te je gospodinu predsjedniku Josipoviću darovao knjigu koju su učenici samostalno izradili za ovu prigodu te kroz nju predstavili dio svoga rada na međunarodnim projektima. Usljedila je pjesma kojom su učenice Sara Rivić Carević i Vanessa Mudrić pozdravile predsjednika na nekoliko stranih jezika te ukazale na važnost poznavanja stranih jezika koji nas povezuju u zajedničkoj izgradnji kvalitetnijeg europskog društva.

Nakon toga učenici sudionici međunarodnih projekata vodili su sa predsjednikom sastanak na hrvatskom i englekom jeziku. Pri tome su mu postavljali razna pitanja vezana uz naše projekte na koja je on strpljivo i opširno odgovarao. Na taj način učenici su dobivali nove poticajne ideje za svoje sadašnje i buduće projekte.

Predsjednik gospodin Ivo Josipović izrazio je radost i zadovoljstvo zbog djelovanja naše skupine te sudjelovanja naše škole u međunarodnim projektima te nas pozvao na zajedničko fotografiranje.

Izvor: Ured predsjednika RH/Tomislav Bušljeta