U našoj knjižnici i izvan nje...
Natjecanje u čitanju naglas
Autor: Slavica Knezović, 20. 11. 2019.

Učenici u našoj školi pridružili su se natjecanju u čitanju naglas. Posegnuli su za svojim dragim knjigama i odabrali ulomke koji su na njih ostavili najdublji dojam. Prilikom petominutnog predstavljanja djela potrebno je bilo i dvominutno obrazloženje odabira djela. Preostale tri minute učenici su izražajno čitali naglas. U uvodnom dijeli učenici su imali priliku pokazati svoju kreativnost i snalažljivost. Prilikom ocjenjivanja vodili smo računa o izražajnosti, o odabiru ulomka i objašnjenju zašto je netko odabrao baš tu knjigu. Zajedničkim snagama izabrali smo pobjednike u sve tri spomenute kategorije. Cilj ovog natjecanja je popularizacija knjige, čitanja i čitanja naglas. Zadatak nam je razvijanje ljubavi prema knjizi i čitanju kao kvalitetnom načinu provođenja slobodnog vremena, unapređenje čitalačkih sposobnosti, naglašavanje čitanja kao temelja cjeloživotnog obrazovanja, poticanje usmenog izražavanja te razvijanje motivacijskih sposobnosti.