U našoj knjižnici i izvan nje...
SVJETSKI DAN ČITANJA NAGLAS
Autor: Slavica Knezović, 5. 2. 2020.

Svake godine u veljači obilježava se Svjetski dan čitanja naglas. Ove godine učenici petih razreda odlučili su razveseliti prvašiće i drugašiće kratkim pričama. Čitanje je čarobno. Čitanjem obogaćujemo svoj rječnik, razvijamo maštu i još mnogo toga. Djeca koja slušaju razvijaju sposobnost slušanja, razmišljanja o onome što čuju te koncentraciju. Učionicama punim malih učenika lepršale su priče: Stan u dizalu iz zbirke Mala Ema straha nema spisateljice Sanje Polak, U devet u krevet ili Sedam jedinica iz Sijača sreće Božidara Prosenjaka i ostale. Sada te priče lepršaju negdje u dječjim glavicama i koricama knjiga koje čekaju veljaču 2021. godine kada će ponovo izletjeti u svijet te uletjeti u dječju bujnu maštu.