U našoj knjižnici i izvan nje...
Međunarodni dan darivanja knjigom
Autor: Slavica Knezović, 14. 2. 2020.

Međunarodni dan darivanja knjigom je dan u kojem djeca pomažu drugoj djeci darujući im knjigu ili slikovnicu. Ovaj volonterski projekt obilježava se 14. veljače s ciljem koji je potaknuti ljubav prema čitanju i dijeljenu.

Knjižničari u Hrvatskoj obilježavaju ovaj dan prikupljajući slikovnice pod geslom “Čitam, dam, sretan sam-svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj“. Niti knjižničari u našoj školi nisu zaboravili na ovaj dan. Darežljivi učenici razredne nastave u školsku knjižnicu su donosili svoje knjige i slikovnice. Tako je naša škola obradovala dva vrtića, naš susjedni vrtić i jedan vrtić u bolnici.

Darom malene knjige možemo djeci osigurati ljepše djetinjstvo. Kao mali znak pažnje naši maleni volonteri dobili su zahvalnice koje su im poticaj na daljnje uljepšavanje djetinjstva mnoge djece.